מכת ארבה "מגיפה" במזרח התיכון, אסיה, אפריקה...


נחילי ארבה מדברית מכים כמה מדינות ברחבי העולם, כולל סין, ירדן, פקיסטן, קניה וסודן. מזרח אפריקה נפגעת במיוחד מהנחילים, כאשר האו"ם מתריע על איום חסר תקדים על ביטחון המזון באזור, על פי בלומברג. ההתפרצות נגרמת על ידי מספר מוגבר של ציקלונים ועלולה להחמיר אם מגמות מזג האוויר ימשיכו.

הנחילים הגיעו לאתיופיה, קניה, סומליה, ג'יבוטי, אריתריאה, סודן, אוגנדה, דרום סודן וטנזניה, בין מדינות אחרות.

בספר שמות המקראי ארבה היא אחת מעשרה מכות שהוטלו על מצרים, שנמצאת גם היא באפריקה, כאשר פרעה מסרב לתת לעם היהודי ללכת.

"וַיֹּאמֶר ה 'אֶל מֹשֶׁה," הושט אֶת יָדֶךָ עַל מִצְרַיִם, כִּי אַרְבָּעִים יִשְׁתַּחֲוָה עַל הָאָרֶץ וַיִּטְרֵף אֶת הַכֹּל שֶׁגַּד בַּשַּׁדָּם, אֶת כָּל הַשֵּׁיר שֶׁהוּא הוֹשֵׁר אֶחָד. " אז פרש משה את מטהו על מצרים, וה 'נתן רוח מזרחית על הארץ כל אותו היום וכל אותו לילה.בבוקר הרוח הביאה את הארבה, הם פלשו לכל מצרים והתיישבו בכל אזור בארץ. במספרים גדולים. מעולם לא הייתה מגיפה כל כך של ארבה, ואף פעם לא תהיה עוד "(שמות 13-14).

אלוף האו"ם אנטוניו גוטרס הזהיר כי "יש קשר בין שינויי אקלים לבין משבר הארבה חסר התקדים המכה את אתיופיה ומזרח אפריקה. בים חמים יותר פירושו עוד ציקלונים המייצרים את מרבבי הגידול המושלמים לארבה. כיום הנחילים גדולים כמו ערים מרכזיות וזה הולך ומחמיר. לפי היום, "לפי בלומברג. ההתפשטות מקורה בחצי האי ערב בתימן, כאשר סעודיה הושפעה גם מהנחילים. ביוני ראתה תימן לראשונה זה שלוש שנים התפרצות של ארבה מדברית. התימנים ניצלו את ההתפשטות כמקור מזון חלופי .

"הטעם שלה טעים. אם תאכל ארבה אחד, בסופו של דבר תרצה לאכול חמישה," אמר תושב סאנאא, וואדאי אל-נוודה, לעין המזרח התיכון ביוני ."אני הולך כל יום אחרי ארוחת הבוקר כדי למצוא ארבה לארוחת ערב. התמכרתי."

בירדן, רמת הכוננות הקשורה לפיקוח על ארבה הועלתה ל"גבוהה ", מכיוון שמשרד החקלאות פיקח על תנועת הארבה מתימן לסעודיה, על פי הדיווח ב"ג'ורדן טיימס" . עובדי המשרד מאומנים להתמודד עם הארבה בתמיכת חיל האוויר המלכותי הירדני, כוחות הבידיה המלכותיים ומחלקת המכס הירדנית.

על פי הדיווחים, סוריה, הגובלת גם בישראל, נערכת להתפרצות.

ישראל נערכת גם לאפשרות של התפשטות הארבה המדברית הראשונה מזה שבע שנים, על פי חדשות ערוץ 12. ההתפשטות בשנת 2013 גרמה נזק למאות אלפי שקלים לתעשיית החקלאות בישראל. בהערכת המצב שנערכה לאחרונה אמר שר החקלאות צחי הנגבי כי כרגע קיים סיכוי נמוך רק שהארבה יגיעו לישראל, אך הדגיש כי התחזית עשויה להשתנות ויש להיערך מראש.

איראן החלה גם בהכנות לנחילים שנמצאים כיום בדרום המדינה. מוחמד רזא מיר, המומחה החקלאי בארגון להגנת הצומח באיראן, אמר ל- Xinhua כי הארבה יכולה לפלוש גם לאזורים המרכזיים של איראן.

באסיה פקיסטן הכריזה על מצב חירום לאומי בכדי להילחם בזרימת הארבה. הנחילים שם הגיעו לצפון מערב הודו ומתקרבים גם לסין.

קמ"ר. נחיל ארבה יכול לאכול את אותה כמות מזון ביום אחד כמו 35,000 איש, על פי ה- FAO. המומחה לחיזוי ארבה של האו"ם, קית קרסמן, הסביר כי נחיל ארבה שנכנס לשדה בבוקר יכול לאכול את כל השדה בשעות הצהריים.

קרסמן הזהיר כי "יש לנו חלון זמן קצר מאוד לפעול." מנכ"ל FAO-אלוף QU דונגיו דחק בפעולה גדולה ומהירה יותר בכדי למנוע משבר הומניטרי במזרח אפריקה.

על פי CNN, נחיל אחד בקניה היה גדול פי שלושה מגודלה של העיר ניו יורק. מספר הארבה יכול לצמוח 400 פעמים עד יוני אם לא יטופל.

43 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

ארגון להפצת יהדות

החתימה של הקדוש ברוך הוא – הוא אמ"ת אמת בגימטריה זה "9"

חובה לכל יהודי לקרוא חומש עם פירושים ולקיים את 613 מצוות וזה יוביל אותו לאמת!

"מָה אָהַבְתִּי תוֹרָתֶךָ כָּל הַיּוֹם הִיא שִׂיחָתִי"

© 2009 to 2021   EMET9.org - All Rights Reserved |   Emet 9 אמת |  E9 © כל הזכויות שמורות | Privacy Policy