אונסק"ו צפוי לאמץ החלטה חדשה: גם הכותל המערבי לא קשור ליהודים


http://www.ch10.co.il/news/317190/#.V_9JT_l97IU

ארגון החינוך והתרבות של האו"ם אמור להצביע היום על החלטה שנייה - המנתקת בין הזיקה של היהדות להר הבית ומנסה לערער גם על הקשר לכותל • ישראל נקטה במאמצים דיפלומטיים לבלום את ההחלטה, אולם רק מעט מדינות שינו את עמדותיהן

יוני גרין

י"א תשרי התשע"ז / 13.10.2016

חצי שנה אחרי שארגון אונסק"ו קיבל החלטה המנתקת בין הזיקה של העם היהודי להר הבית, צפוי הארגון לקבל היום (חמישי) החלטה נוספת בנושא – שהפעם מערערת גם על הקשר של היהדות לכותל המערבי.

בכינוס שעורך הוועד המנהל של אונסק"ו – ארגון החינוך, התרבות והמדע של האו"ם – מקדמים הפלסטינים בתמיכה של מדינות ערביות רבות הצעת החלטה שטוענת שהר הבית, שמוזכר רק בשם 'חראם א-שריף' ולא בשמו היהודי – קדוש למוסלמים בלבד.

גם רחבת הכותל מוזכרת בשמה הערבי, ובשולי ההחלטה גם בשמה העברי שמודגש בגרשיים לעומת השם המוסלמי – ומבהיר, לדעת דיפלומטים ישראלים כי יש ניסיון להביא לכך שהזירה הבינלאומית לא תכיר גם בקדושת הכותל עבור העם היהודי.

לפי דיווח של ברק רביד בהארץ, כדי לנסות ולהראות שההחלטה מאוזנת, כללו הפלסטינים פיסקה בכך שהם מכירים שירושלים, באופן כללי, קדושה לשלוש הדתות על פי הסדר הבא: האיסלאם, הנצרות והיהדות.

את הצעת ההחלטה, שמגנה את ישראל בשלל סוגיות הקשורות לירושלים ובמיוחד למקומות הקדושים בה, מקדמים הפלסטינים יחד עם מצרים, אלג'יריה, מרוקו, לבנון, עומאן, קטאר וסודאן.

בפעם הקודמת שהתקבלה החלטה כזו, היא ספגה גינוי ישראלי חריף – כולל שיחות נזעמות ממשרד החוץ למדינות אירופיות שתמכו בהחלטה.

גם הפעם נעשה מאמץ לבטל את ההחלטה או לרכך אותה. ישראל פנתה לכמה שיותר מתוך 58 המדינות החברות בוועד המנהל של הארגון, אך אלה הניסיונות שינו את עמדותיהן של מדינות מעטות בלבד, כך שההחלטה צפויה לעבור ברוב גדול.

אמנם להחלטה לא תהיה השפעה על הנעשה בשטח, אבל היא עלולה לפגוע בישראל בעתיד.


8 צפיות

ארגון להפצת יהדות

 אמ"ת זה חותמו של הקדוש ברוך הוא – ואמת בגימטריה זה "9"

חובה לכל יהודי לקרוא חומש עם פירושים ולקיים את 613 מצוות וזה יוביל אותו לאמת!

"מָה אָהַבְתִּי תוֹרָתֶךָ כָּל הַיּוֹם הִיא שִׂיחָתִי"

© 2009 to 2021   EMET9.org - All Rights Reserved |   Emet 9 אמת |  E9 © כל הזכויות שמורות | Privacy Policy